zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Druga akcja sprzątania rezerwatu „Ochojec”

Dnia 9 września br. odbędzie się druga akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach, od godziny 10.00 do 14.00 lub dłużej. Koordynatorem akcji jest dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska, dr Jerzy Parusel.

04 Dziubany

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam o drugim terminie obywatelskiej akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach.

Zbiórka uczestników akcji w dniu 9 września o godzinie 10.00 na parkingu za Szpitalem Górniczym przy ul. Cegielnia Murcki. Planujemy sprzątać rezerwat do godziny 14.00, lub dłużej, jeśli taka będzie potrzeba.

Warunki uczestnictwa w akcji:

  • organizator akcji nie odpowiada za bezpieczeństwo uczestników: każdy sprzątający uczestniczy w akcji dobrowolnie, osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców/opiekunów lub szkoły na udział w akcji,
  • organizator zapewnia worki na śmieci i rękawiczki, ale prosimy uczestników o zabranie ze sobą dodatkowych worków na śmieci oraz rękawiczek,
  • organizator przypomina o właściwym stroju terenowym, odpowiednim do panujących warunków pogodowych.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa w akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” do dnia 5 września, kierując je na adres sekretariatu Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku szkół, uprzejmie proszę o podanie liczby uczniów, którzy będą ewentualnie brali udział w akcji sprzątania oraz danych kontaktowych do nich.

Zapraszam do rezerwatu przyrody „Ochojec”, niech w roku jubileuszu 35-lecia utworzenia będzie wolny od śmieci. Przekażcie Państwo to zaproszenie także innym.

Chrońmy przyrodę rezerwatu „Ochojec” w Katowicach!

Z poważaniem
Jerzy Parusel
Koordynator akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” z ramienia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska

Uwaga:
W okresie od 25 sierpnia do 8 września dyrektora Jerzego Parusela zastępuje kierownik Pracowni Dokumentacji Przyrody, dr Michał Romańczyk (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Sprawozdanie z akcji sprzątania rezerwatu w dniu 24 czerwca zamieszczone jest na stronie: http://przyroda.katowice.pl/pl/aktualnosci/254-archiwa-ochrona-przyrody/597-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy