zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

ODRAzu widać KULTURĘ

Program „ODRAzu widać KULTURĘ!” jest rozwinięciem projektu „Ale! Kanał!”, który był realizowany w 2018 roku przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach w ramach Samorządowego Roku Odry. Edycja programu w 2019 roku ma rozszerzyć pole działania do wymiaru międzynarodowego oraz odnieść się do Odry jako do pozostającego wciąż w cieniu Wisły ogromnego dziedzictwa kultury.

W ramach programu ogłoszony został również KONKURS FOTOGRAFICZNY ODRAzu widać! Jego celem jest przedstawienie historii i teraźniejszości Odry, by zwiększyć zainteresowanie tematyką związaną z Odrą, jej krajobrazem przyrodniczym i kulturowym, a także promować wiedzę o dziedzictwie regionu.

odrazu widac kulture logo

ODRA – przez wieki miejsce pracy i życia mieszkających przy niej ludzi – wymaga nowego odczytania, nauczenia się na nowo kultury bycia z tą rzeką. Najważniejsza jest wymiana doświadczeń. Warto pokazać jak na Śląsku i w Polsce ludzie i instytucje „pracują z Odrą”: jak rzeka inspiruje, jak ogranicza, a także jak korzysta ze swej industrialnej historii. Dlatego też na 2019 rok zaplanowano organizację serii spotkań, konferencji, warsztatów, koncertów, rejsów, spływów, happeningów oraz akcji edukacyjnych, popularyzujących dziedzictwo kanału i kulturowy potencjał rzeki.

Strona programu, przegląd wydarzeń:

https://rik.katowice.pl/centrum-dzied…/odrazu-widac-kulture/


KONKURS FOTOGRAFICZNY ODRAzu widać!

W ramach programu zapraszamy do wzięcia udziału w KONKURSIE FOTOGRAFICZNYM ODRAzu widać! Jego celem jest przedstawienie historii i teraźniejszości Odry, w tym szeroko pojętnego krajobrazu przyrodniczego i kulturowego (z historycznymi kanałami, budowlami i urządzeniami hydrotechnicznymi). Chcemy również zwiększyć zainteresowanie tematyką związaną z Odrą, jej krajobrazem przyrodniczym i kulturowym, a także promować wiedzę o dziedzictwie regionu.

Nagrodami w konkursie są atrakcyjne bony podarunkowe do Silesii City Center o łącznej wartości ponad 4 tysięcy złotych! A także wydrukowanie fotografii i udostępnienie ich publiczności.

Termin nadsyłania prac mija 16 września 2019 roku (o 23.59).

Jak wziąć udział w konkursie?

W konkursie może wystartować każdy pełnoletni mieszkaniec województwa śląskiego.
Zasady konkursu można poznać w regulaminie.
Kompletne zgłoszenie na Konkurs, zwane dalej „Zgłoszeniem”, powinno zawierać
– fotografie w formacie *.jpg 300 dpi, Organizator zastrzega sobie prawo dostosowania proporcji fotografii do formatu B2,
– wypełniony i podpisany przez Autora formularz zgłoszenia na konkurs wraz z podpisaną przez Autora zgodą na przetwarzanie danych osobowych. Prawidłowo wypełniony formularz jest niezbędny do zakwalifikowania pracy do postępowania konkursowego.

Strona konkursu: https://rik.katowice.pl/aktualnosci/odrazu-widac/

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy