zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Rozbudowa GEOsfery Jaworzno

Już w najbliższych miesiącach GEOsfera zyska profesjonalną salę dydaktyczno-konferencyjną oraz przestrzeń muzealną, ale oficjalne otwarcie zaplanowano na przyszły rok.

GEOsfera wizualizacja muzeum 2018

 

"Trwa rozbudowa GEOsfery, w ciągu kilku, najbliższych miesięcy Ośrodek zyska profesjonalnie wyposażoną salę dydaktyczno-konferencyjną, mieszczącą siedemdziesiąt osób i przestrzeń muzealną.
W przyszłym roku zaprosimy Was do wnętrz!
Równolegle z pracami budowlanymi projektowane są sale i tworzone scenariusze ekspozycji.
W pierwszej kolejności obok rekonstrukcji i skamieniałych szczątków notozaurów, w Ośrodku pojawi się duża kolekcja kości plejstoceńskich gigantów: mamuta, słonia leśnego (dwa razy większego niż współczesne słonie: 4,1 m wysokości, do 10 ton wagi), nosorożca włochatego, bizona i tura. Wystawa poświęcona „Erze wielkich ssaków” będzie się składać z okazów odnalezionych na terenie Polski, w tym pozyskanych najbliższym sąsiedztwie GEOsfery. Kolekcje uzupełnią modele i makiety wprowadzające w klimat „epoki lodowcowej”."

Źródło: tekst/ilustracja (FB, post z 19.07.2017): https://www.facebook.com/geosfera/

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy