zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Fotografie pomnikowego buka Antona z Giszowca

Urząd Miasta Katowice poszukuje archiwalnych zdjęć drzewa pomnikowego - buka Antona, który rośnie na osiedlu Giszowiec w Katowicach. Wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane na tablicy pamiątkowej, która postawiona będzie obok Antona. Zdjęcia należy przesłać do końca listopada 2017 r. Dane kontaktowe: Urząd Miasta Katowice, Wydział Kształtowania Środowiska, główny specjalista Katarzyna Lechowska, tel. 32 259 38 16, <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

DrzewoRoku2011 2miejsce bukAnton

"Stary buk Anton, nazwany imieniem budowniczego giszowieckiego osiedla - ogrodu Antona Uthemanna, jest dla mieszkańców symbolem dzielnicy. To niezwykłe drzewo zajęło drugie miejsce w plebiscycie Klubu Gaja - Drzewo Roku 2011. Internauci z całej Polski docenili jego wspaniała historię. Niestety Anton zaczął obumierać. Mieszkańcy toczyli o niego intensywną walkę. Leczono go, aplikowano mu zastrzyki. Nie udało się."

Czytaj więcej o Antonie: http://swietodrzewa.pl/wp-content/uploads/2012/01/drzewo_roku_2011.pdf

Zdjęcie ilustracyjne: Klub GAJA

Źródło: Klub GAJA, aktualności 2016-10-26 "Święto Drzewa na Giszowcu!" http://www.klubgaja.pl/news/840

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy