zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Fotografie pomnikowego buka Antona z Giszowca

Urząd Miasta Katowice poszukuje archiwalnych zdjęć drzewa pomnikowego - buka Antona, który rośnie na osiedlu Giszowiec w Katowicach. Wybrane zdjęcia zostaną zaprezentowane na tablicy pamiątkowej, która postawiona będzie obok Antona. Zdjęcia należy przesłać do końca listopada 2017 r. Dane kontaktowe: Urząd Miasta Katowice, Wydział Kształtowania Środowiska, główny specjalista Katarzyna Lechowska, tel. 32 259 38 16, <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

DrzewoRoku2011 2miejsce bukAnton

"Stary buk Anton, nazwany imieniem budowniczego giszowieckiego osiedla - ogrodu Antona Uthemanna, jest dla mieszkańców symbolem dzielnicy. To niezwykłe drzewo zajęło drugie miejsce w plebiscycie Klubu Gaja - Drzewo Roku 2011. Internauci z całej Polski docenili jego wspaniała historię. Niestety Anton zaczął obumierać. Mieszkańcy toczyli o niego intensywną walkę. Leczono go, aplikowano mu zastrzyki. Nie udało się."

Czytaj więcej o Antonie: http://swietodrzewa.pl/wp-content/uploads/2012/01/drzewo_roku_2011.pdf

Zdjęcie ilustracyjne: Klub GAJA

Źródło: Klub GAJA, aktualności 2016-10-26 "Święto Drzewa na Giszowcu!" http://www.klubgaja.pl/news/840

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy