zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Wystawa "Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody"

Wystawa zdjęć chomika europejskiego Cricetus cricetus fotografa Łukasza Koby w Muzeum Górnośląskim w dniach od 25 października do 6 grudnia 2018 r.

Pierwsze oprowadzanie kuratorskie po wystawie odbędzie się 11 listopada 2018 r. (niedziela) o godz. 16.00, prowadzący - dr Piotr Cempulik, wstęp wolny.

wystawa MG chomik 2018

„Chomik europejski (Cricetus cricetus) – ginący klejnot naszej przyrody” to wystawa autorska fotografa Łukasza Koby, laureata konkursu Związku Polskich Fotografów Przyrody Okręgu Śląskiego w roku 2017. Fotografie przedstawiają chomika europejskiego, którego obecność zaskakuje w lokalnym środowisku.

Łukasz Koba, jak sam o sobie mówi, zamienił wędkę na aparat fotograficzny, dzięki czemu może obcować z przyrodą w bezkrwawy sposób. To fotografia spowodowała, że zaczął dostrzegać świat, jakiego wcześniej nie znał, a odwiedzający Muzeum Górnośląskie będą mogli spojrzeć jego oczami na naturę już od 25 października.

czas trwania: 25 października - 6 grudnia 2018
miejsce: pl. Jana III Sobieskiego 2
kuratorzy: dr Roland Dobosz, dr Piotr Cempulik

Źródła:

http://muzeum.bytom.pl/?exhibition=chomik-europejski-cricetus-cricetus-ginacy-klejnot-naszej-przyrody&exhibition_date=2018-10-31

http://muzeum.bytom.pl/?event=chomik-europejski-cricetus-cricetus-ginacy-klejnot-naszej-przyrody-oprowadzanie-z-kuratorem

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy