zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Owca na wypasie

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił dwa otwarte konkursy w ramach programu "Owca Plus", na które przeznaczył ponad pół miliona zł. Oferty należy składać do 27 marca br.

OwcaPlus2017

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił dwa otwarte konkursy ofert na zadania publiczne:

  • pierwszy – na realizację zadań dotyczących ochrony przyrody i krajobrazu, zawartych w Wojewódzkim Programie Aktywizacji Gospodarczej oraz Zachowania Dziedzictwa Kulturowego Beskidów i Jury Krakowsko-Częstochowskiej – Owca Plus do roku 2020,
  • drugi – na realizację zadań promujących Wojewódzki Program Owca Plus do roku 2020.

Pierwszy otwarty konkurs ofert ma na celu ochronę czynną bioróżnorodności i krajobrazu poprzez prowadzenie wypasu (tradycyjnego, szałaśniczego) owiec na wybranych halach i polanach górskich Beskidów oraz wypasu owiec i kóz na murawach Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

Na realizację konkursu przeznacza się łącznie 496 780,00 zł, z czego:

  • 421 000 zł na realizację projektów w Beskidach,
  • 75 780 zł na realizację projektów na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej.

Celem drugiego konkursu promującego Wojewódzki Program Owca Plus jest wsparcie projektów w dziedzinie pielęgnowania i rozwijania tożsamości lokalnej, ekologii, kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego, ochrony dziedzictwa przyrodniczego. Wsparcie można pozyskać m.in. na organizację: festynów, wystaw, warsztatów, publikacji, kampanii społecznych promujących tradycję pasterską Beskidów oraz Jury Krakowsko-Częstochowskiej związaną z obyczajami, potrawami oraz folklorem i sztuką inspirowaną pasterstwem.

Budżet drugiego konkursu wynosi 80 000 zł.

O wsparcie z budżetu Samorządu Województwa w obu konkursach mogą się starać m.in. organizacje pozarządowe, spółdzielnie socjalne oraz stowarzyszenia samorządu terytorialnego.

Oferty należy składać do 27 marca 2017 r.

Zdjęcie ilustracyjne: fot. arch. Anna Trólka

Źródło: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8793

 

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy