zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Edukacja antysmogowa – konkurs

Zarząd Województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie edukacji publicznej, z uwzględnieniem polityki antysmogowej. Oferty dotyczące zadań realizowanych do 30 listopada 2017 r. należy składać do 24 marca br.

smog fot wb77 Fotolia

 

„Działania, jakie podejmujemy w walce ze smogiem, są wielopłaszczyznowe. Najważniejsza jest jednak kwestia świadomości i edukacji, szczególnie najmłodszych mieszkańców regionu. Od początku partnerem naszych działaniach są podmioty obszaru trzeciego sektora, które są najbliżej ludzi i które są autorami ciekawych inicjatyw. Dlatego też zachęcam – włączajmy się w działania, które uzmysłowią zagrożenia niską emisją” – mówi marszałek Wojciech Saługa.

Celem konkursu jest wspomaganie rozwoju oraz uzdolnień dzieci i młodzieży poprzez działania edukacyjne, z uwzględnieniem polityki antysmogowej, w tym:

  • organizowanie lub uczestnictwo w olimpiadach i konkursach tematycznych, wystawach, warsztatach,
  • tworzenie programów edukacyjnych,
  • wydawanie niskonakładowych i niekomercyjnych publikacji, nagrań fonograficznych i audiowizualnych.

Podmiotami uprawnionymi do złożenia ofert w ramach konkursu są organizacje pozarządowe działające w obszarze edukacji, kościoły i związki wyznaniowe, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie socjalne, spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe.

Na realizację zadania przeznaczono kwotę 54 000 zł.

Oferty dotyczące zadań realizowanych do 30 listopada 2017 r. należy składać do 24 marca 2017 r. do Kancelarii Ogólnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Katowicach przy ul. Ligonia 46 lub Międzywydziałowego Zespołu Zadaniowego Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego w Bielsku-Białej przy ul. Piastowskiej 40 lub w Częstochowie przy ul. Sobieskiego 7.

Źródło / Regulamin konkursu do pobrania na stronie: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8799

Zdjęcie ilustracyjne: © fot. wb77 / Fotolia

Pin It

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy