zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Zarząd Województwa ogłosił otwarty konkurs ofert na zadania publiczne Województwa Śląskiego w dziedzinie edukacji publicznej, z uwzględnieniem polityki antysmogowej. Oferty dotyczące zadań realizowanych do 30 listopada 2017 r. należy składać do 24 marca br.

smog fot wb77 Fotolia

 


Fundusze    Czytaj dalej...

Zarząd Województwa Śląskiego ogłosił dwa otwarte konkursy w ramach programu "Owca Plus", na które przeznaczył ponad pół miliona zł. Oferty należy składać do 27 marca br.

OwcaPlus2017


Fundusze    Czytaj dalej...

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach przy współpracy z Regionalną Izbą Gospodarczą w Katowicach organizuje bezpłatne spotkanie konsultacyjne „Listy przedsięwzięć priorytetowych planowanych do dofinansowania ze środków WFOŚiGW w Katowicach na 2018 rok”, adresowane do przedstawicieli spółdzielni mieszkaniowych, wspólnot mieszkaniowych oraz przedsiębiorców.

WFOSiGW Kce poziomy


Fundusze    Czytaj dalej...

Na stronie "Śląskie dla organizacji pozarządowych" dostępny jest już projekt "Programu współpracy Województwa Śląskiego z organizacjami pozarządowymi na 2017 rok". Program definiuje zasady współpracy z sektorem pozarządowym oraz określa najważniejsze obszary wspólnych działań, które mogą być realizowane w przyszłym roku, w tym z zakresu ekologii oraz ochrony zwierząt i dziedzictwa przyrodniczego.

NGO WSL


Fundusze    Czytaj dalej...

„Śląskie – ruszamy!” to hasło, które od połowy września aż do końca listopada br. będzie można spotkać w przestrzeni publicznej oraz w mediach. Kampania ma za zadanie informować, że mimo iż zbliża się końcówka roku, ogłaszane są kolejne nabory wniosków o środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020. Jednocześnie ma zachęcać do utrzymania wysokiego stopnia zainteresowania i aktywności, tzn. kreowania, tworzenia i składania projektów.

SlaskieRuszamy2016


Fundusze    Czytaj dalej...

Zarząd Województwa Śląskiego rozstrzygnął konkurs dotacji na działania wspierające gminy województwa śląskiego w procesie opracowywania lub aktualizowania programów rewitalizacji w ramach projektu „Śląskie programy rewitalizacji – wsparcie dla gmin”.

FundEuroPomocTech


Fundusze    Czytaj dalej...

Zgodnie z Harmonogramem naborów wniosków o dofinansowanie dla Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na 2016 rok, planowaną datą naboru wniosków o dofinansowanie w ramach Działania 5.4. Ochrona różnorodności biologicznej jest przełom czerwca/lipca br. Bliższe informacje dotyczące ww. naboru dostępne będą w momencie publikacji ogłoszenia konkursowego, tj. maju/czerwcu.


Fundusze    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy