Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
23
24
25
26
27
28
29
30

Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

XLVI spotkanie KME

Konferencje, szkolenia, warsztaty, prelekcje, wykłady, spotkania itp.
Termin: 14 Lis 2017 17:30 - 20:00

Miejsce: Katowice  |  Miejscowość: Katowice, Polska

KLUB MYŚLI EKOLOGICZNEJ I KINOTEATR RIALTO SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA
XLVI SPOTKANIE KLUBU MYŚLI EKOLOGICZNEJ

14 LISTOPADA (WTOREK) 2017, GODZ. 17.30

KINOTEATR RIALTO
KATOWICE, UL. ŚW. JANA 24

Temat: „MIĘDZY LODEM A NIEBEM”

ZAPRASZAMY NA PROJEKCJĘ NAJNOWSZEGO FILMU LUCA JACQUETA, TWÓRCY NAGRODZONEGO OSCAREM „MARSZU PINGWINÓW” I PANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM EKSPERTA – DR ALEKSANDRĄ KARDAŚ.

„Między lodem a niebem” to zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Przedstawia inspirującą historię Claude’a Loriusa, badacza lodowców, który całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy, by dociec prawdy. W wieku 23 lat po raz pierwszy dotarł na Antarktydę. Obecnie ma 82 lata i ponad 20 ekspedycji polarnych za sobą. Jako pierwszy dowiódł związku między ociepleniem klimatu, a wytwarzaniem dwutlenku węgla przez ludzi. Francuski dokument to piękny film o determinacji, pasji i przygodzie, jaką jest nauka. Ten film to dużo więcej niż tylko „kolejny dokument o zmianie klimatu”, to wspaniała i poruszająca historia człowieka, który odkrywa naukowe tropy mogące zmienić bieg świata – tylko po to, by zniknąć potem w odmętach historii w imię globalnej zgody.

DR ALEKSANDRA KARDAŚ – fizyczka atmosfery, ekspertka ds. klimatu, popularyzatorka nauki, specjalistka od transferu radiacyjnego w atmosferze oraz od nauczania o procesach i zjawiskach atmosferycznych, współtworzy portal popularno-naukowy „Nauka o klimacie”.

Z serdecznym pozdrowieniem

Organizatorzy:

Prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska,
Uniwersytet Śląski)

Dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot)

Katarzyna Pryc ( kierownik Kinoteatru Rialto)

KLUB MYŚLI EKOLOGICZNEJ jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Uważamy, że żyjemy w czasach bezprecedensowych zagrożeń dla przyrody i człowieka. Dlatego tak ważna wydaje się potrzeba pogłębionej refleksji nad diagnozą obecnej sytuacji, określeniem przyczyn negatywnych zjawisk oraz poszukiwaniem dróg wyjścia. Uważamy, że obecnie potrzebujemy nowych wizji, odkrywania swoich głębokich związków z przyrodą, rozwijania postaw umiarkowania, pokory i szacunku wobec życia, a także dążenia do równowagi na wielu poziomach naszego życia. W ramach Klubu Myśli Ekologicznej proponujemy spotkania z naukowcami, aktywistami ekologicznymi, działaczami społecznymi, dla których zmiana świata na lepsze jest ważnym motywem działań. Chcemy inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz budować krąg osób, angażujących się w pracę dla przyrody i człowieka. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu we wtorki o godz. 17.30 w Kinoteatr RIALTO w Katowicach (ul. Św. Jana 24).

Zapraszamy na strony Klubu Myśli Ekologicznej:

www.klubmysliekologicznej.pl

http://www.facebook.com/pages/Klub-Myśli-Ekologicznej/217091571705537

PATRONAT MEDIALNY
DOFINANSOWANIE: Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice

WSTĘP WOLNY

 

Addres
św. Jana 24
40-001 Katowice, Polska

 

Terminy


  • 14 Lis 2017 17:30 - 20:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy