Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
15
16
17
18
19
20
21
22
23
27
28
29
30
31
Data : 31 Gru 2018

Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

XLVI spotkanie KME

Konferencje, szkolenia, warsztaty, prelekcje, wykłady, spotkania itp.
Termin: 14 Lis 2017 17:30 - 20:00

Miejsce: Katowice  |  Miejscowość: Katowice, Polska

KLUB MYŚLI EKOLOGICZNEJ I KINOTEATR RIALTO SERDECZNIE ZAPRASZAJĄ NA
XLVI SPOTKANIE KLUBU MYŚLI EKOLOGICZNEJ

14 LISTOPADA (WTOREK) 2017, GODZ. 17.30

KINOTEATR RIALTO
KATOWICE, UL. ŚW. JANA 24

Temat: „MIĘDZY LODEM A NIEBEM”

ZAPRASZAMY NA PROJEKCJĘ NAJNOWSZEGO FILMU LUCA JACQUETA, TWÓRCY NAGRODZONEGO OSCAREM „MARSZU PINGWINÓW” I PANEL DYSKUSYJNY Z UDZIAŁEM EKSPERTA – DR ALEKSANDRĄ KARDAŚ.

„Między lodem a niebem” to zrealizowany z rozmachem hymn na cześć naszej planety. Przedstawia inspirującą historię Claude’a Loriusa, badacza lodowców, który całe życie poświęcił poznawaniu tajemnic Antarktydy, by dociec prawdy. W wieku 23 lat po raz pierwszy dotarł na Antarktydę. Obecnie ma 82 lata i ponad 20 ekspedycji polarnych za sobą. Jako pierwszy dowiódł związku między ociepleniem klimatu, a wytwarzaniem dwutlenku węgla przez ludzi. Francuski dokument to piękny film o determinacji, pasji i przygodzie, jaką jest nauka. Ten film to dużo więcej niż tylko „kolejny dokument o zmianie klimatu”, to wspaniała i poruszająca historia człowieka, który odkrywa naukowe tropy mogące zmienić bieg świata – tylko po to, by zniknąć potem w odmętach historii w imię globalnej zgody.

DR ALEKSANDRA KARDAŚ – fizyczka atmosfery, ekspertka ds. klimatu, popularyzatorka nauki, specjalistka od transferu radiacyjnego w atmosferze oraz od nauczania o procesach i zjawiskach atmosferycznych, współtworzy portal popularno-naukowy „Nauka o klimacie”.

Z serdecznym pozdrowieniem

Organizatorzy:

Prof. dr hab. Piotr Skubała (Wydział Biologii i Ochrony Środowiska,
Uniwersytet Śląski)

Dr Ryszard Kulik (Pracownia na rzecz Wszystkich Istot)

Katarzyna Pryc ( kierownik Kinoteatru Rialto)

KLUB MYŚLI EKOLOGICZNEJ jest inicjatywą, która ma na celu propagowanie idei ekologicznych oraz prezentowanie osób wcielających te idee w życie. Uważamy, że żyjemy w czasach bezprecedensowych zagrożeń dla przyrody i człowieka. Dlatego tak ważna wydaje się potrzeba pogłębionej refleksji nad diagnozą obecnej sytuacji, określeniem przyczyn negatywnych zjawisk oraz poszukiwaniem dróg wyjścia. Uważamy, że obecnie potrzebujemy nowych wizji, odkrywania swoich głębokich związków z przyrodą, rozwijania postaw umiarkowania, pokory i szacunku wobec życia, a także dążenia do równowagi na wielu poziomach naszego życia. W ramach Klubu Myśli Ekologicznej proponujemy spotkania z naukowcami, aktywistami ekologicznymi, działaczami społecznymi, dla których zmiana świata na lepsze jest ważnym motywem działań. Chcemy inspirować, zachęcać do aktywności, wspierać oddolne inicjatywy oraz budować krąg osób, angażujących się w pracę dla przyrody i człowieka. Spotkania Klubu odbywają się raz w miesiącu we wtorki o godz. 17.30 w Kinoteatr RIALTO w Katowicach (ul. Św. Jana 24).

Zapraszamy na strony Klubu Myśli Ekologicznej:

www.klubmysliekologicznej.pl

http://www.facebook.com/pages/Klub-Myśli-Ekologicznej/217091571705537

PATRONAT MEDIALNY
DOFINANSOWANIE: Wydział Kształtowania Środowiska Urzędu Miasta Katowice

WSTĘP WOLNY

 

Addres
św. Jana 24
40-001 Katowice, Polska

 

Terminy


  • 14 Lis 2017 17:30 - 20:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy