Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Baśniowy Las - Rodzinna Gra Terenowa

Konferencje, szkolenia, warsztaty, prelekcje, wykłady, spotkania itp.
Termin: 17 Gru 2017 11:00 - 14:00

Miejsce: Las Murckowski w Katowicach

Zapraszamy serdecznie rodziny z dziećmi na nieodpłatną, leśną Rodzinną Grę Terenową „Baśniowy Las”!

Na trzy godziny las murckowski w Katowicach zamieni się w baśniową krainę, po której Waszymi przewodnikami będą Wróżki, Runiołki i inne Leśne Istoty na co dzień nie spotykane (a przynajmniej nie przez wszystkich!). Pokażą Wam zimowy las jakiego nie znacie, zdradzą tajemnice, które wyjawiają tylko tego jednego dnia w roku! Może nawet pozwolą Wam zajrzeć do swoich domków? Może opowiedzą swoją historię? A być może dostaniecie od nich jakieś zadanie do wykonania? Kto wie, co tego dnia przydarzy się Wam w Baśniowym Lesie… Na pewno będzie mnóstwo okazji do zabawy, do słuchania, wąchania i podglądania lasu!

KIEDY: niedziela 17 grudnia, godz. 11.00-14.00 (przejście trasy dla jednej rodziny zajmie od 45 min do 1,5 godziny)

DLA KOGO: zapraszamy rodziny z dziećmi w wieku od 3 do 12 lat. Oczywiście młodsze i starsze rodzeństwo również jest mile widziane!

GDZIE: Katowice, las murckowski (nie rezerwat). Dokładną lokalizację miejsca zbiórki ze względów organizacyjnych podamy w indywidualnej korespondencji z zainteresowanymi osobami.

JAK SIĘ ZGŁOSIĆ: rodziny zainteresowane wizytą w Baśniowym Lesie prosimy o przysłanie maila na adres pracowniaedukacjizywej@gma>il.com z tytułem „Baśniowy Las”. W mailu prosimy o podanie wieku dziecka/dzieci (również towarzyszącego młodszego i starszego rodzeństwa). W informacji zwrotnej otrzymacie Państwo mapkę miejsca zbiórki oraz dokładną godzinę, o której możecie rozpocząć przygodę. Nie chcemy, żebyście marzli oczekując na swoją kolej przekroczenia Leśnej Bramy a z drugiej strony zależy nam, żeby i dzieci i dorośli mieli możliwość rodzinnego przeżywania pobytu w Baśniowym Lesie – dlatego będziemy Państwa umawiać na konkretną godzinę (co 20 min.). Z tego też powodu nie jesteśmy w stanie zaprosić do Baśniowego Lasu zbyt dużej liczby rodzin, będziemy brać pod uwagę kolejność zgłoszeń!

DLACZEGO TO ROBIMY: bo chcemy przywrócić dzieciom las a lasowi dzieci. Chcemy, żeby dzieci i ich rodzice mieli ochotę jak najczęściej chodzić do lasu i korzystać z jego dobroczynnego wpływu na ich zdrowie i rozwój. Chcemy sprawić dzieciom i ich rodzicom radość w świąteczny czas! Chcemy Was przekonać, że zimowy las jest cudownym miejscem.

JAK SIĘ PRZYGOTOWAĆ: Przede wszystkim – ciepło się ubrać! Wysokie ciepłe buty (jest duże prawdopodobieństwo, że w poszukiwaniu Runiołków zejdziecie ze ścieżki!), rękawiczki na zmianę (będziecie dotykać lasu), czapki, szale itd. Można również wspólnie z dziećmi zrobić w domu maskę ulubionego zwierzęcia (najlepiej żyjącego w polskich lasach) i w niej wkroczyć do Baśniowego Lasu…

ODPŁATNOŚĆ: wydarzenie jest nieodpłatne, również wszystkie zaangażowane w jego organizację osoby robią to nieodpłatnie, dla dzieci i przyrody. I własnej radości i przyjemności!

Zapraszamy serdecznie! Nie czekajcie do ostatniej chwili na przysłanie zgłoszenia, bo liczba miejsc jest niestety ograniczona!

Źródło/zdjęcie ilustracyjne: https://www.facebook.com/events/159830131433755/

 

Addres
Las Murckowski
Polska

 

Terminy


  • 17 Gru 2017 11:00 - 14:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy