Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Konferencja „Miasto ludzi, miasto owadów. Nowoczesne zarządzanie środowiskiem miejskim”

Konferencje, szkolenia, warsztaty, prelekcje, wykłady, spotkania itp.
Termin: 2 Mar 2018 10:00 - 16:00

Miejsce: Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego  |  Miejscowość: Katowice, Polska

Szanowni Państwo,

Uniwersytet Śląski w Katowicach serdecznie zaprasza do udziału w Konferencji informacyjno-edukacyjnej „Miasto ludzi, miasto owadów. Nowoczesne zarządzanie środowiskiem miejskim”. Konferencja skierowana jest przede wszystkim do władz samorządowych, organizacji proekologicznych oraz zajmujących się kształtowaniem przestrzeni miejskiej.

Celem konferencji będzie przybliżenie tematyki związanej z zakładaniem oraz prowadzeniem pasiek miejskich, a także obecnością dzikich zapylaczy w miastach. Zaprezentowane zostaną aspekty prawne, ekonomiczne i ekologiczne związane z obecnością zapylaczy w ekosystemie. Ponadto przedstawione zostaną praktyczne metody kształtowania środowiska przyjaznego zapylaczom oraz metody promocji terenów miejskich poprzez działania proekologiczne, m.in. pszczelarstwo miejskie.

Konferencja jest jednym z wydarzeń kampanii edukacyjnej „Nie żądlę – zapylam”.

Udział w Konferencji jest bezpłatny.

Termin Konferencji: 2 marca 2018 r., 10:00 – 16:00.

Miejsce Konferencji: Aula nr 7, budynek Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, ul. Bankowa 11b, 40-001 Katowice.

Organizatorzy: Centrum Studiów Nad Człowiekiem i Środowiskiem Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego, Wydział Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego.

Partner: Muzeum Śląskie.

Prelegenci i poruszana tematyka:

  1. Dr Agnieszka Lorek, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach: Usługi ekosystemów w miastach.
  2. Dr Agnieszka Bielska-Brodziak, Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego: Pszczoła jako zwierzę – prawne aspekty życia pszczół w miastach
  3. Mgr Olga Marcinkowska, Muzeum Śląskie: Projektowanie współczesnych przestrzeni miejskich przyjaznych zapylaczom, na przykładzie muzeum śląskiego w Katowicach.
  4. Dr hab. Marcin Zych, Ogród Botaniczny Uniwersytetu Warszawskiego: Zapylacze w mieście – właściwe zwierzęta we właściwym miejscu?
  5. Dr hab. Paweł Chorbiński prof. nadzw. UP, Wydział Medycyny Weterynaryjnej, Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu: Współczesne zagrożenia dla pszczół i potrzeby im zapobiegania lub przeciwdziałania.
  6. Kamil Baj, Pszczelarium: Miejska trójpolówka.

Zgłoszenia – wypełniony Formularz rejestracyjny prosimy przysyłać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. do dnia 15 lutego 2018 r.

Program konferencji: https://niezadlezapylam.wordpress.com/2018/02/19/program-konferencji/

Źródło: https://niezadlezapylam.wordpress.com/konferencja/

 

Addres
Bankowa 11B
40-007 Katowice, Polska

 

Terminy


  • 2 Mar 2018 10:00 - 16:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy