Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Spacer przyrodniczy po Kocich Górkach

Turystyka przyrodnicza
Termin: 20 Lip 2019 09:30

Miejsce: Użytek ekologiczny "Kocie Górki"

Od niedawna Piekary Śląskie mają nowy użytek ekologiczny „Kocie Górki”na swoim terenie. To forma ochrony przyrody, którą dla terenu położonego w rejonie ul. Pod Lipami ustanowiła Rada Miasta w marcu 2019 r.
Żeby przybliżyć Państwu ten teren zapraszamy na przyrodniczy spacer po Kocich Górkach, który odbędzie się w najbliższą sobotę, 20.07.2019 r.

Spacer będzie okazją do zapoznania się z roślinami rosnącymi na tym terenie, zobaczenia mozaiki różnych siedlisk przyrodniczych, wliczając kwietne murawy kserotermiczne, a jeśli szczęście dopisze, również obserwacji bogatej fauny tego obszaru.
Wycieczkę poprowadzi Krzysztof Sokół z Piekarskiego Stowarzyszenia Przyrodników. Uczestnictwo nie wymaga zgłoszenia, udział jest całkowicie bezpłatny.

Data wycieczki: 20.07.2019 r. (sobota)
Godzina zbiórki: 9:30
Miejsce zbiórki: Piekary Śląskie, ul. Pod Lipami, przy granicy z Radzionkowem, u wylotu ul. Szybowej z Radzionkowa (zobacz na mapie)
(w okolicy istnieje możliwość zaparkowania samochodu np. na drodze gruntowej u wylotu ul. Szybowej z Radzionkowa, przy ul. Przy Dworcu /od strony ul. Podmiejskiej/ lub przy ul. Szybowej w Radzionkowie)
Przewodnik: Krzysztof Sokół (tel. 504 96 88 76, mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Więcej informacji na temat Kocich Górek znajdą Państwo na naszej stornie, m.in. pod adresem: http://przyrodapiekar.pl/8-aktualnosci/203-kocie-gorki-uzytkiem-ekologicznym

Źródło: http://www.przyrodapiekar.pl/aktualnosci/8-aktualnosci/205-zapraszamy-na-spacer-po-kocich-gorkach

 

 

Terminy


  • 20 Lip 2019 09:30

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy