Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
Data : 1 Maj 2018
2
4
5
6
9
10
11
12
14
15
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Data : 31 Maj 2018

Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Rodzinny Piknik Ekologiczny

Kampanie, projekty, programy, akcje
Termin: 23 Kwi 2017 08:00 - 22:00

Miejsce: Chorzów  |  Miejscowość: Katowice, Polska

Niebawem rozpocznie się 9. edycja kampanii ekologiczno-artystycznej ZIELONA WYSPA ŚLĄSK!

W ramach tegorocznej edycji w Miastach Partnerskich przeprowadzone zostaną warsztaty ekologiczno-artystyczne oraz happeningi "ROWEREM po DRZEWKA”. Dodatkowo 23.04 w Chorzowie odębdzie się Rodzinny Piknik Ekologiczny wraz z Rodzinnymi Zajęciami Rekreacyjno-Sportowymi, podczas którego można będzie zwiedzić śmieciarkę, wziąć udział w warsztatach ekologicznych, kulinarnych i tanecznych, obejrzeć np. ul z pszczołami, dzięki stoiskom edukacyjnym Nadleśnictwa Katowice, a także posłuchać „zielonej muzyki” w wykonaniu zespołów Carrantuohill i gości.

Podczas warsztatów szczególną uwagę prowadzący skupiać będą na recyklingu oraz problemach związanych z segregacją odpadów, praktycznym wykorzystaniu odpadów, nauce gry na „ekoinstrumentach” oraz dbaniu o środowisko i czyste powietrze, a także walce ze smogiem. Uczestnicy warsztatów poznają również EkoArt oraz dowiedzą się jak ze śmieci można stworzyć gry, zabawki oraz instrumenty muzyczne. W trakcie happeningu „Rowerem po drzewka” dzieci pedałowałyc "wyjeżdzą jak największą ilość drzewek dla swojego miasta. Sadzenie Nowych Lasów odbędzie się pod nadzorem lokalnych nadleśnictw.

12 marca 2017 r. w NOSPR w Katowicach odbędzie się Gala inaugurująca tegoroczną - 9. edycję kampanii. Gospodarzem tego koncertu, jak co roku będzie zespół Carrantuohill, który tym razem zaprosił do wspólnego występu tak znakomitych gości jak Krzesimir DęBSKI, Kuba BADACH oraz Orkiestra Symfoniczna ZPSM w Żorach.

Czytaj więcej: http://www.zielonawyspaslask.pl/

 

 

Terminy


  • 23 Kwi 2017 08:00 - 22:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy