Pn Wt Śr Cz Pt So N
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30

Portale, serwisy, witryny

 
Strategia Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030
Biblioteka Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
Baza ośrodków i ścieżek przyrodniczych
Biografie przyrodników śląskich
Encyklopedia Województwa Śląskiego
Podręcznik Edukacji Regionalnej
 
EKO portal

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Sprzątamy rezerwat "Ochojec"!

Kampanie, projekty, programy, akcje
Termin: 9 Wrz 2017 10:00

Miejsce: rezerwat przyrody "Ochojec"  |  Miejscowość: Katowice, Polska

Szanowni Państwo!

Uprzejmie przypominam o drugim terminie obywatelskiej akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach.

Zbiórka uczestników akcji w dniu 9 września o godzinie 10.00 na parkingu za Szpitalem Górniczym przy ul. Cegielnia Murcki. Planujemy sprzątać rezerwat do godziny 14.00, lub dłużej, jeśli taka będzie potrzeba.

Warunki uczestnictwa w akcji:

  • organizator akcji nie odpowiada za bezpieczeństwo uczestników: każdy sprzątający uczestniczy w akcji dobrowolnie, osoby niepełnoletnie muszą posiadać pisemną zgodę rodziców/opiekunów lub szkoły na udział w akcji,
  • organizator zapewnia worki na śmieci i rękawiczki, ale prosimy uczestników o zabranie ze sobą dodatkowych worków na śmieci oraz rękawiczek,
  • organizator przypomina o właściwym stroju terenowym, odpowiednim do panujących warunków pogodowych.

Uprzejmie proszę o potwierdzenie swojego uczestnictwa w akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” do dnia 5 września, kierując je na adres sekretariatu Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

W przypadku szkół, uprzejmie proszę o podanie liczby uczniów, którzy będą ewentualnie brali udział w akcji sprzątania oraz danych kontaktowych do nich.

Zapraszam do rezerwatu przyrody „Ochojec”, niech w roku jubileuszu 35-lecia utworzenia będzie wolny od śmieci. Przekażcie Państwo to zaproszenie także innym.

Chrońmy przyrodę rezerwatu „Ochojec” w Katowicach!

Z poważaniem
Jerzy Parusel
Koordynator akcji sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” z ramienia Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska

Uwaga:
W okresie od 25 sierpnia do 8 września dyrektora Jerzego Parusela zastępuje kierownik Pracowni Dokumentacji Przyrody, dr Michał Romańczyk (e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

Sprawozdanie z akcji sprzątania rezerwatu w dniu 24 czerwca zamieszczone jest na stronie: http://przyroda.katowice.pl/pl/aktualnosci/254-archiwa-ochrona-przyrody/597-akcja-sprzatania-rezerwatu-przyrody-ochojec


Szanowni Państwo!

Wiosną 2017 roku mija 35 lat od utworzenia rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach. Wśród działań promujących tę rocznicę zaplanowałem obywatelską akcję sprzątania rezerwatu, gdyż dotychczasowe starania o rozwiązanie problemu zaśmiecania rezerwatu na drodze służbowo-administracyjnej nie odniosły pozytywnego skutku. Akacja ta, oprócz uświetnienia jubileuszu rezerwatu, jest działaniem edukacyjnym mieszkańców Katowic, podnoszącym wiedzę przyrodniczą o rezerwacie i świadomość ekologiczną.
W związku z otrzymaniem pozytywnej decyzji Regionalnego Dyrektora Ochrony Środowiska w Katowicach uprzejmie zapraszam na akcję sprzątania rezerwatu „Ochojec” w dniach 24 czerwca i 9 września 2017 r.
Zbiórka uczestników akcji o godzinie 10.00 na parkingu za Szpitalem Górniczym przy ul. Cegielnia Murcki.
Warunki uczestnictwa w akcji:

  • organizator akcji nie odpowiada za bezpieczeństwo uczestników: każdy sprzątający uczestniczy w akcji dobrowolnie, osoby niepełnoletnie muszą posiadać zgodę rodziców/opiekunów lub szkoły na udział w akcji,
  • organizator zapewnia worki na śmieci i rękawiczki, ale prosimy uczestników o zabranie ze sobą dodatkowych worków na śmieci oraz rękawiczek,
  • przypomina się o właściwym stroju terenowym, odpowiednim do panujących warunków pogodowych.

Zapraszam do rezerwatu przyrody „Ochojec”, niech w roku jubileuszu będzie wolny od śmieci.

Chrońmy przyrodę rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach!

Z pozdrowieniami
Jerzy Parusel
Dyrektor Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska
koordynator akcji sprzątania rezerwatu „Ochojec”

 

Addres
Cegielnia Murcki
Katowice, Polska

 

Terminy


  • 24 Cze 2017 10:00
  • 9 Wrz 2017 10:00

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy