Konkurs - wybierz imiona dla żubrów!
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla dwóch żubrów, które urodziły się latem br.
Konkursy Czytaj dalej...
Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla dwóch żubrów, które urodziły się latem br.
Konkurs w ramach kampanii edukacji ekologicznej "Rzeki karpackie – czysta Natura 2000", adresowany do dzieci, młodzieży i dorosłych z gmin obejmujących obszary Natura 2000 wybrane do projektu (społeczności znad dolnej Soły, Czarnej Orawy, Łososiny, Białej Tarnowskiej, Wisłoki z dopływami, Jasiołki i środkowego Sanu). Termin od 29 maja 2017 r. do 30 grudnia 2018 r.
Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłasza konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, „bączków” oraz kasztanów będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt w zagrodzie. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Żołędzie będą przyjmowane od 9 października do 18 listopada 2017 r. w godz. 9.00 - 17.00. W konkursie mogą brać udział przedszkola, szkoły oraz dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym zbierające żołędzie indywidualnie. Nagrody za największą ilość zebranych żołędzi przewidziano we wszystkich kategoriach.
Rozpoczyna się piąta edycja programu ECO-MIASTO, jednego z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Celem projektu jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie tych miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju w sześciu kategoriach: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne, zieleń a powietrze. Po raz pierwszy jury oceni zieleń miejską w kształtowaniu klimatu miasta.
![]() |
![]() |
Śląski Ogród Botaniczny w Mikołowie zaprasza dzieci i młodzież poniżej 18. roku życia do udziału w konkursie fotograficznym pt. "Lato, przyroda i ja". Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 3 września 2017 r.
Już po raz osiemnasty Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (PIG) organizuje konkurs geologiczno-środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.
W siedzibie WFOŚiGW w Katowicach odbyło się spotkanie finalistów konkursów pn. „Zielona pracownia_projekt” oraz „Zielona pracownia", adresowanych do szkół i organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.
Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.
dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)
![]() |
![]() |