zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Już po raz osiemnasty Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (PIG) organizuje konkurs geologiczno-środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

konkurs geologiczny 2017


Konkursy    Czytaj dalej...

W siedzibie WFOŚiGW w Katowicach odbyło się spotkanie finalistów konkursów pn. „Zielona pracownia_projekt” oraz „Zielona pracownia", adresowanych do szkół i organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.
ZielonePracownie final 2016


Konkursy    Czytaj dalej...

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłosiła konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, bączków i kasztanów, będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Żołędzie przyjmowane są do 16 listopada br.

Zoledzie konkurs 2016


Konkursy    Czytaj dalej...

 ZieloneCzeki2016

Wręczeniem „Zielonych Czeków” Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach uczcił „Dzień Ziemi” dnia 22 kwietnia br. Decyzją Kapituły przyznanych zostało 14 ”Zielonych Czeków” - 5 nagród zespołowych i 2 nagrody indywidualne; przyznano także 1 dyplom honorowych i 10 dyplomów uznania.


Konkursy    Czytaj dalej...

konkurs geologiczny 2016

Państwowy Instytut Geologiczny Oddział Górnośląski w Sosnowcu zaprasza do udziału w XVII edycji konkursu geologicznego pod hasłem "Ziemia w okowach lodu"; w ramach XIV Dni Ziemi w Sosnowcu (kwiecień-maj 2016). Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych z kl. IV-VI oraz ponadpodstawowych. Termin nadsyłania prac konkursowych (część plastyczna i teoretyczna) upływa dnia 1 kwietnia br.

Uroczyste ogłoszenie wyników, połączone z rozdaniem nagród rzeczowych, odbędzie się dnia 25 maja br. o godz. 12.00 w siedzibie Oddziału Górnośląskiego PIG – Państwowego Instytutu Badawczego, przy ul. Królowej Jadwigi 1 w Sosnowcu.


Konkursy    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy