zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Rozpoczyna się piąta edycja programu ECO-MIASTO, jednego z największych projektów popularyzujących ideę zrównoważonego rozwoju miast w Polsce. Celem projektu jest promowanie wymiany doświadczeń między miastami oraz nagradzanie tych miast, które najlepiej realizują politykę zrównoważonego rozwoju w sześciu kategoriach: mobilność zrównoważona, gospodarka wodna, gospodarka odpadami, efektywność energetyczna budynków, systemy energetyczne, zieleń a powietrze. Po raz pierwszy jury oceni zieleń miejską w kształtowaniu klimatu miasta.

EcoMiasto logo  EcoMiasto 

Konkursy    Czytaj dalej...

Już po raz osiemnasty Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy (PIG) organizuje konkurs geologiczno-środowiskowy "Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro", adresowany do uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych.

konkurs geologiczny 2017


Konkursy    Czytaj dalej...

W siedzibie WFOŚiGW w Katowicach odbyło się spotkanie finalistów konkursów pn. „Zielona pracownia_projekt” oraz „Zielona pracownia", adresowanych do szkół i organów prowadzących placówki oświatowe z terenu województwa śląskiego.
ZielonePracownie final 2016


Konkursy    Czytaj dalej...

Tradycyjnie już Pokazowa Zagroda Żubrów w Pszczynie ogłosiła konkurs na największą ilość zebranych żołędzi, bączków i kasztanów, będących przysmakiem żubrów oraz innych zwierząt z pszczyńskiej zagrody. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody. Żołędzie przyjmowane są do 16 listopada br.

Zoledzie konkurs 2016


Konkursy    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy