zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Aura ostatnich tygodni tegorocznego lata – pełna intensywnych deszczy, chłodnych dni i nocy, sprawiła, że już w połowie września na polach Jaworzna nory większości chomików były na głucho zamknięte, a ich mieszkańcy pogrążyli się w głębokim śnie – być może śniąc o ciepłej wiośnie.

Chomik AndrzejKepel 2017


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

W ramach zadania „Monitoring ptaków lęgowych charakterystycznych dla Parku Krajobrazowego Cysterskie Kompozycje Krajobrazowe Rud Wielkich (hełmiatka, rybitwa rzeczna), dnia 3 lipca br. dokonano inwentaryzacji populacji rybitwy rzecznej na specjalnej pływającej platformie podgniazdowej, zlokalizowanej na zalewie Gzel w Rybniku.

PlatformaLegowa ZPKWS fot P Kania 2017


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

W drugiej połowie lipca br. planowana jest akcja wsiedlania chomików europejskich na polach w okolicach Jaworzna, z wykorzystaniem specjalnych klatek aklimatyzacyjnych. Projekt realizuje Polskie Towarzystwo Ochrony Przyrody „Salamandra” przy współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

chomik europejski fot Marcin Karetta 1


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy