zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Na górze ruch, na dole ruch - sarny, jelenie, dziki, zające, lisy i cała masa leśnej drobnicy, a do tego ludzie, psy i koty... Naukowcy sprawdzili, jakie gatunki korzystają koło Zwardonia ze specjalnego przejścia dla zwierząt pod drogą ekspresową S1. To pierwsze tego typu badanie w polskiej części Karpat.

przejscie slady 2016


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

Dnia 7 listopada br. na terenie Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach, 12. śląskich instytucji podpisało porozumienie o współpracy i powołało Komitet Sterujący, którego celem jest realizacja planu zarządzania kompleksem pogórniczym zgłoszonym do wpisu na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. To pierwsze tego typu wspólne przedsięwzięcie na rzecz dziedzictwa kultury przemysłowej w Polsce! Wpis „Kopalni ołowiu, srebra, cynku wraz z systemem gospodarowania wodami podziemnymi w Tarnowskich Górach” na Listę światowego dziedzictwa UNESCO byłby pierwszym w województwie śląskim!

PTB porozumienie 2016


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

chomik europejski fot Marcin Karetta 1

Urząd Miejski w Jaworznie, we współpracy z przyrodnikami, podejmuje kolejne działania w celu ochrony chomika europejskiego. Ginącą populację chomika europejskiego w Jaworznie zasilić ma 14 osobników sprowadzonych z Czech. W tym roku Miasto utworzyło również 270-hektarowy użytek ekologiczny pn. "Chomik europejski".


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy