zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Dyrektor Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego ogłosił o publicznym wyłożeniu w terminie od 16 sierpnia do 9 września 2019 r. włącznie, projektu planu ochrony dla Parku Krajobrazowego „Lasy nad Górną Liswartą” oraz o możliwości składania do niego uwag i wniosków. Ogłoszenie to zostało zamieszczone na stronach internetowych ZPKWŚ pod adresem:

https://zpkws.bedzin.sisco.info/

http://www.zpk.com.pl/aktualnosci/824-ogloszenie-dyrektora-zespolu-parkow-krajobrazowych-wojewodztwa-slaskiego-o-publicznym-wylozeniu-projektu-planu-ochrony-dla-parku-krajobrazowego-lasy-nad-gorna-liswarta

oraz opublikowane w Dzienniku Zachodnim w dniu 13 sierpnia 2019 r.

Załączniki poniżej: ogłoszenie wraz z szablonem do składania uwag lub wniosków.


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

Rada Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w dniu 28 czerwca 2019 r. podjęła jednomyślnie uchwałę, w której apeluje do władz Uniwersytetu o pilne ogłoszenie na Uczelni „klimatycznego i środowiskowego stanu wyjątkowego” oraz powołanie interdyscyplinarnego zespołu celem pilnego opracowania zadań do realizacji w perspektywie jednego, trzech oraz pięciu lat.

Uchwaa RW 84 2019 Klimatyczny stan wyjtkowy 1


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

W dniu 21 września 2018 r. w godzinach od 9.00 do 14.00 została przeprowadzona kolejna już społeczna akcja sprzątania rezerwatu przyrody „Ochojec” w Katowicach. W akcji tej uczestniczyło 26 osób, wśród których największą grupę stanowili pracownicy firmy Groupon Shared Services w Katowicach (21 wolontariuszy). Zebraliśmy 35 worków śmieci o objętości około 2100 litrów, a także oponę samochodową, kable elektryczne i … metalową drabinę.

Ochojec sprzatanie 01 2018 09 21 KSkowronska Ochmann


Ochrona przyrody    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy