zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

We wrześniu 2016 roku Zarząd Województwa Śląskiego przyjął Plan Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Śląskiego 2020+, a wraz z nim Opracowanie ekofizjograficzne do Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Śląskiego oraz Prognozę oddziaływania na środowisko Planu Zagospodarowania Przestrzennego Województwa Śląskiego.

OEFG 2015 okladka


Planowanie    Czytaj dalej...

Dnia 13 września br. w Pałacu Kultury Zagłębia w Dąbrowie Górniczej rozpoczęła się pierwsza debata ekspertów nad inicjatywą strategiczną „Kierunek Śląskie 3.0". Kolejne spotkania odbędą się w dniach: 21 września (Rybnik), 23 września (Częstochowa), 27 września (Bielsko-Biała). Spotkanie było kolejnym etapem realizacji pionierskiego planu budowania programu rozwoju województwa śląskiego w oparciu o konsultacje społeczne, dialog i partycypację. Ich celem jest poddanie pod dyskusję sformułowanych w dokumencie kierunków rozwoju regionu oraz ich uzupełnienie o nowe, oddolne projekty.

Czytaj więcej: http://www.slaskie.pl/strona_n.php?jezyk=pl&grupa=10&art=8474


Planowanie    Czytaj dalej...

12 listopada 2012 r. Sejmik Województwa Śląskiego Uchwałą Nr IV/28/2/2012 przyjął „Strategię Ochrony Przyrody Województwa Śląskiego do roku 2030”. Prace nad dokumentem rozpoczęły się 30 lipca 2009 roku, wraz podjęciem uchwały Sejmiku o przystąpieniu do opracowania Strategii. Dokument powstawał we współpracy Urzędu Marszałkowskiego i Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska. Czynny udział w pracach miały również samorządy lokalne województwa śląskiego i ościennych województw, przedstawiciele uczelni wyższych i środowisk naukowo-badawczych oraz organizacje pozarządowe. W okresie od 9 września do 15 października 2011 trwały konsultacje społeczne nad projektem Strategii.


Planowanie    Czytaj dalej...

Planowanie

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy

Please publish modules in offcanvas position.