zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Wyjątkowość śląskiej przyrody poznać będzie można w trakcie obchodów Europejskich Dni Dziedzictwa w Świerklańcu. Tamtejszy park to miejsce, gdzie dziedzictwo kulturowe nierozerwalnie splata się z przyrodą. Przekonać się o tym będzie można podczas wycieczek z przewodnikiem lub samodzielnie – biorąc udział w grze terenowej. Zapraszamy już w najbliższy weekend 9 i 10 września br.

swierklaniec foto


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

Celem projektu i planowanej publikacji jest ukazanie znaczenia bezpośredniego kontaktu człowieka z przyrodą ożywioną. Projekt koordynuje Pracownia Edukacji Żywej.

"Wielkim marzeniem całego naszego zespołu jest, aby przyroda odzyskała właściwe znaczenie dla ludzi. Nie tylko dla ich dobra – ale również dlatego, że jedynie człowiek osobiście związany z przyrodą będzie chciał ją ochraniać. Zaprosiliśmy do współpracy znane osoby związane ze Śląskiem, które opowiadają o swojej bliskiej relacji z przyrodą. Wypowiedzi oraz fotografie naszych rozmówców (oczywiście w naturze!) znajdą się w albumie, do którego dodamy również praktyczne rady dla rodziców jak spędzać czas z dziećmi w lasach, na łąkach a nawet na nieużytkach!"

SlaskieKochaZielone


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

Trzecia edycja Festiwalu Katowice Kultura Natura odbędzie się 12-21 maja 2017. Tym razem motywem przewodnim Festiwalu będzie "Ziemia". Jak zawsze podczas Festiwalu w Katowicach wystąpią znakomici artyści, min.: Budapest Festival Orchestra i Ivan Fischer, Bejun Mehta, Piotr Anderszewski, Artemis Quartett, Graindelavoix, Enrico Rava i Geri Allen oraz oczywiście NOSPR pod batutą dyrektora artystycznego Alexandra Liebreicha! Bilety dostępne w kasie oraz w systemie sprzedaży online od 14 lutego br.

koncery NOSPR FestiwalKulturaNatura 2017


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

22 kwietnia br. w sali koncertowej NOSPR odbędzie się specjalny koncert z okazji Międzynarodowego Dnia Ziemi, na którym wystąpi Paco Peña - genialny muzyk, którego żywiołem jest flamenco, uznawany przez krytyków za najlepszego gitarzystę swojego pokolenia, Zespół Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia pod dyrekcją Anny Szostak, Flamenco Dance Company oraz soliści Zespołu Śpiewaków Miasta Katowice Camerata Silesia!

NOSPR koncert DzienZiemi 2017 04


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy