zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Regionalny Instytut Kultury w Katowicach oraz Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska zapraszają na wycieczkę przyrodniczo-kulturową "Kłodnica, jakiej nie znacie", która odbędzie się 19 października br. (sobota) w godzinach 9.00-15.00, w ramach obchodów Dnia Krajobrazu 2019. Udział bezpłatny. Wydarzenie objęte jest patronatem Marszałka Województwa Śląskiego.

DzienKrajobrazu Klodnica 2019


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego i Muzeum Górnośląskie w Bytomiu zapraszają na wystawę pt. "#zaPARKujMY! Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego 10 lat w samorządzie naszego województwa". Wystawę można oglądać w Muzeum Górnośląskim w terminie: 10.10.2019 - 29.12.2019 r. Wernisaż odbędzie się 10 października o godz. 17.00.

zaPARKujMY 2019


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

W tegorocznej 9. edycji konkursu "Drzewo Roku" Klubu Gaja zwyciężył ponad 200-letni bez czarny w Rzeszowie, zgłoszony przez mieszkankę osiedla! Roślina ma postać drzewiastą, co jest niezwykle rzadko spotykaną formą tego gatunku. Rośnie na skwerze między blokami w samym sercu miasta. Najstarsi mieszkańcy pamiętają, że ono zawsze tu rosło i nie wyobrażają sobie życia bez niego. W 2020 roku ten piękny, kochany przez Rzeszowian bez będzie reprezentował Polskę w międzynarodowym plebiscycie Europejskie Drzewo Roku!

Z województwa śląskiego do konkursu zgłoszone zostały dwa drzewa: Dąb Konrad w Leszczynach (gm. Czerwionka – Leszczyny) i Grab Jankowicki w Jankowicach (gm. Kuźnia Raciborska). Nie zostały jednak laureatami konkursu.

Czytaj więcej na stronie: http://www.drzeworoku.pl/

DrzewoRoku2019 BezCzarny


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

Na rynku w Katowicach pojawi się wkrótce Drzewo Klimatyczne. To instalacja artystki Matyldy Salajewskiej, która chce zwrócić uwagę na ochronę klimatu i troskę o środowisko naturalne. Drzewo "wyrośnie" przed Teatrem Śląskim w Katowicach 28 maja (wtorek) i pozostanie tam przez 2 tygodnie, by zwracać uwagę mieszkańców na ogromną rolę drzew, w szczególności w miastach, gdzie nie tylko wzbogacają krajobraz, ale mają pozytywny wpływ na nasze zdrowie.

DrzewoKlimatyczne 2019


Przyroda i kultura    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy