zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Śląsko-zagłębiowskie szwendania okoliczne - 72 wyprawa z Pawłem Grają, Tour de Pogoria – Gołonóg / Siewierz

Data: 9 stycznia br., trasa całodzienna

Zapraszamy na kolejne szwendanie. Po długiej przerwie znów wracamy do Dąbrowy Górniczej, by – nawiązując do dwóch ostatnich wycieczek – poszukać kolejnej średniowiecznej drogi.


Turystyka przyrodnicza    Czytaj dalej...

Pracownia Edukacji Żywej z Katowic, zaprasza rodziców z dziećmi na leśne, jesienne wyjazdy do Cięciny k. Węgierskiej Górki. Najbliższy termin: 13-15 listopad br. Inne terminy do uzgodnienia.

"Zapraszamy Was na wspólne poznawanie dzikiej przyrody i rodzinne spędzanie czasu. Przez kilka dni na wiele godzin będziemy zagłębiać się w beskidzki las. Będziemy go wąchać, smakować i dotykać. Zejdziemy z przetartych szlaków i podążymy ścieżkami zwierząt. Poznamy tajemnice najstarszych drzew. Będziemy zaglądać pod ich korzenie i do środka zmurszałego pnia.  Będziemy wspólnie odkrywać, bawić się i – niepostrzeżenie – uczyć.  Prócz rozbudzonej i zaspokojonej ciekawości, prócz radości i poczucia wolności, poczucia, że jesteśmy tak blisko lasu, blisko drzew, ziemi, zwierząt – niezmiernie ważne jest, że ten czas dzieci spędzają z rodzicami a rodzice z dziećmi. Na te kilka dni jesteśmy tylko dla dzieci. Nie bierzemy ze sobą komputerów, nie sprawdzamy poczty, nie błądzimy myślami o pracy – jesteśmy całą naszą uwagą i uczuciem z dziećmi. I z przyrodą."

Czytaj więcej na stronie: http://pez.org.pl/dla-rodzin/jesienne-wyjazdy-rodzin-do-cieciny/


Turystyka przyrodnicza    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr J.B. Parusel (dyrektor CDPGŚ)

WSL logo kolor poziom cdpgs logo box

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Po zapisaniu prześlemy email potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy