zaproponuj artykuł

Instytucje i organizacje

Geoportale

 
ORSIP - Geoportal Województwa Śląskiego
ORSIP - Moduł Przyroda
BioGeo Silesia
 
Geoportal RDOŚ Katowice
geoportal.gov.pl

Biblioteki cyfrowe

 
Kolekcja "Natura" ŚBC
 

Infografiki

Infografika Kleszcze
Kleszcze

Dnia 30 maja br. oficjalnie udostępniono część rez. przyrody "Szachownica" dla ruchu turystycznego. Po rezerwacie można poruszać się wyłącznie pieszo po wyznaczonej ścieżce dydaktycznej, która przebiega poza obiektami jaskiniowym. Nadal jednak obowiązuje absolutny zakaz wstępu do jaskini, niedozwolone jest także zbaczanie z wyznaczonej trasy.

rez Szachownica


Turystyka przyrodnicza    Czytaj dalej...

Śląsko-zagłębiowskie szwendania okoliczne - 72 wyprawa z Pawłem Grają, Tour de Pogoria – Gołonóg / Siewierz

Data: 9 stycznia br., trasa całodzienna

Zapraszamy na kolejne szwendanie. Po długiej przerwie znów wracamy do Dąbrowy Górniczej, by – nawiązując do dwóch ostatnich wycieczek – poszukać kolejnej średniowiecznej drogi.


Turystyka przyrodnicza    Czytaj dalej...

Pracownia Edukacji Żywej z Katowic, zaprasza rodziców z dziećmi na leśne, jesienne wyjazdy do Cięciny k. Węgierskiej Górki. Najbliższy termin: 13-15 listopad br. Inne terminy do uzgodnienia.

"Zapraszamy Was na wspólne poznawanie dzikiej przyrody i rodzinne spędzanie czasu. Przez kilka dni na wiele godzin będziemy zagłębiać się w beskidzki las. Będziemy go wąchać, smakować i dotykać. Zejdziemy z przetartych szlaków i podążymy ścieżkami zwierząt. Poznamy tajemnice najstarszych drzew. Będziemy zaglądać pod ich korzenie i do środka zmurszałego pnia.  Będziemy wspólnie odkrywać, bawić się i – niepostrzeżenie – uczyć.  Prócz rozbudzonej i zaspokojonej ciekawości, prócz radości i poczucia wolności, poczucia, że jesteśmy tak blisko lasu, blisko drzew, ziemi, zwierząt – niezmiernie ważne jest, że ten czas dzieci spędzają z rodzicami a rodzice z dziećmi. Na te kilka dni jesteśmy tylko dla dzieci. Nie bierzemy ze sobą komputerów, nie sprawdzamy poczty, nie błądzimy myślami o pracy – jesteśmy całą naszą uwagą i uczuciem z dziećmi. I z przyrodą."

Czytaj więcej na stronie: http://pez.org.pl/dla-rodzin/jesienne-wyjazdy-rodzin-do-cieciny/


Turystyka przyrodnicza    Czytaj dalej...

O stronie

Serwis o przyrodzie województwa śląskiego opracowywany jest przez Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska we współpracy ze specjalistami z różnych dziedzin przyrodoznawstwa. Wszystkich zainteresowanych, zarówno amatorów, jak i profesjonalistów, zapraszamy do współredagowania oraz wzbogacania jego zawartości.

dr Jerzy B. Parusel

Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska jest jednostką organizacyjną Samorządu Województwa Śląskiego.

      logo CDPGS small logo slaskie kolorowe rgb

Newsletter

Informacje o bieżących wydarzeniach.

Zapisując się do newslettera zgadzasz się na postanowienia zawarte w naszej Polityce prywatności. Po zapisaniu prześlemy e-mail potwierdzający dopisanie do newslettera. Prosimy o potwierdzenie subskrypcji.

Zbiorcze RSS | Kalendarz RSS

© 2016 Centrum Dziedzictwa Przyrody Górnego Śląska |
Design by SD LTD / FreshSeo
sponsorzy