Konkurs - wybierz imiona dla żubrów!

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla dwóch żubrów, które urodziły się latem br.

zubry mlode mamy Pszczyna 2017

O dwa byczki powiększyło się stado żubrów w pszczyńskiej zagrodzie. Starszy urodził się 1 sierpnia, drugi dokładnie miesiąc później, 1 września. Ojcem obu cieląt jest PLAWIANT - najstarszy żubr w Europie. Mamy to PLATANKA i PLACKA.

Agencja Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej zaprasza do udziału w konkursie na imiona dla maluchów. Muszą one spełnić dwa warunki: być męskie i zgodnie z oznaczeniem pszczyńskiej linii hodowlanej, której założycielami są PLANTA i PLEBEJER, zaczynać się na PL. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Każda osoba może przesłać tylko jedną propozycję z imieniem wraz z danymi do kontaktu. W przypadku, kiedy imiona się powtórzą, o zakwalifikowaniu jednego z nich do konkursu zdecyduje losowanie.

Oceny nadesłanych pomysłów oraz wyboru najciekawszych i najbardziej oryginalnych imion dokona jury w składzie: prof. Wanda Olech - prezes Stowarzyszenia Miłośników Żubrów, Mieczysław Hławiczka - lekarz weterynarii, Jacek Patyk - prezes Agencji Rozwoju i Promocji Ziemi Pszczyńskiej, Grzegorz Czembor - dyrektor Pokazowej Zagrody Żubrów oraz Jacek Gałuszka - redaktor naczelny „Głosu Pszczyńskiego”.

Przed ogłoszeniem werdyktu jury będzie musiało jeszcze sprawdzić w „Księdze Rodowodowej Żubrów”, czy któreś z imion nie jest już „zajęte” - bo i tak się zdarza.

Propozycje można przesyłać do końca listopada drogą listowną lub mailową na adres:

Pokazowa Zagroda Żubrów, ul. Żorska 5, 43-200 Pszczyna, <Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.>

O wynikach konkursu poinformujemy w piątek, 15 grudnia na stronie internetowej http://www.zubry.pszczyna.pl/

Źródło i zdjęcie ilustracyjne:

http://www.zubry.pszczyna.pl/pl/wiadomosci/konkurs---wybierz-imiona-dla-zubrow/139

http://pszczyna.pl/ver/index.php?option=com_content&view=article&id=3739%3Akonkurs-wybierz-imiona-dla-ubrow&catid=61%3Akategorianewsy&Itemid=263