Bezpłatne warsztaty w Śląskim Ogrodzie Botanicznym w Radzionkowie

Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie zaprasza na bezpłatne warsztaty skierowane do nauczycieli i uczniów radzionkowskich przedszkoli i szkół.

SOB Radzionkow

Dzięki dofinansowaniu Miasta Radzionków Śląski Ogród Botaniczny w Radzionkowie, wzorem lat ubiegłych, w sezonie wiosennym 2018 zorganizuje warsztaty o następującej tematyce:
- "Dźwięki Natury" - dla przedszkolaków
- "Zielony surwiwal" - dla wszystkich grup wiekowych
- "Ogrodowe Laboratorium" (we wtorki)* - dla klas VI - VII SP, gimnazjów i szkół średnich.

Szczególnie serdecznie zachęcamy do udziału te klasy, które jeszcze nie uczestniczyły w warsztatach Śląskiego Ogrodu Botanicznego. Warsztaty będą realizowane od kwietnia do połowy czerwca. Czas trwania warsztatu to 3 godziny lekcyjne. Kontakt w sprawie umówienia terminu: 534-994-577 (liczba warsztatów jest ograniczona).

* W warsztatach laboratoryjnych może jednorazowo uczestniczyć 16 (max 20) uczniów. W ramach "Ogrodowego laboratorium" polecamy następujące zagadnienia: kwasy; wodorotlenki; sole; rozdzielanie mieszanin; metale i korozja; woda; węgiel i jego związki z wodorem; alkohole, estry i kwasy; tłuszcze, białka i cukry.

Źródło: http://www.radzionkow.pl/1452-bezplatne-warsztaty-w-slaskim-ogrodzie-botanicznym-w-radzionkowie


ZAPRASZAMY NA WARSZTATY!!!

Uczniów szkół województwa śląskiego zapraszamy do Śląskiego Ogrodu Botanicznego w Radzionkowie na bezpłatne warsztaty przyrodnicze dofinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach.

Poszczególnym grupom wiekowym proponujemy:
- klasy I - IV SP "I ty możesz zostać geologiem" - warsztaty stacjonarne geologiczne
- klasy V - VII SP "Tropem leśnych tajemnic" warsztaty o charakterze gry terenowej
- gimnazjum, szkoła średnia "Ogrodowe Laboratorium" - zagadnienia do wyboru: "Kwasy", "Wodorotlenki", "Sole", "Rozdzielanie mieszanin", "Metale i korozja", Wegiel i jego związki z wodorem", "Alkohole, estry i kwasy", "Tluszcze, białka i cukry".

Przypominamy, że przy zapisach obowiązuje zasada "kto pierwszy ten lepszy".
UWAGA! Warsztaty laboratoryjne 16 - 20 osób, terenowe do 25 osób.

KONTAKT W SPRAWIE UMÓWIENIA TERMINU: 534 994 577.

Na bieżąco staramy się pozyskiwać nowe dofinansowania. Zachęcamy do śledzenia AKTUALNOŚCI oraz naszego profilu FB - jeśli tylko będziemy posiadać informacje o kolejnych bezpłatnych warsztatach dla szkół niezwłocznie zostaną tutaj zamieszczone.

Źródło: https://www.facebook.com/radzionkow.ogrodbotaniczny?ref=hl

Czytaj więcej: http://www.obradzionkow.robia.pl/aktualnosci,i3121.html