Plan content marketingowy to dokument, który określa cele Twojej strategii marketingowej i kroki, które podejmiesz, aby je osiągnąć. Pierwszym krokiem w tworzeniu planu content marketingu jest identyfikacja grupy docelowej. Musisz wiedzieć, do kogo próbujesz dotrzeć i czego od ciebie chcą.

 

Wyznaczanie celów dla Twojej strategii content marketingu

 

Jakie są Twoje cele?

 1. Czy chcesz zwiększyć liczbę odwiedzających witrynę?
 2. Chcesz zwiększyć liczbę subskrybentów newslettera?
 3. Czy chcesz zwiększyć liczbę zapytań klientów?
 4. Czy chcesz zwiększyć liczbę obserwujących w mediach społecznościowych?
 5. Czy chcesz generować większe przychody od swoich obecnych klientów?
 6. A może masz na myśli inny cel, o którym jeszcze nie wspomnieliśmy?

Ważne jest, aby wiedzieć, jakie informacje chcesz udostępnić swoim odbiorcom. Pomoże Ci to tworzyć treści, które będą dla nich bardziej angażujące i odpowiednie. Istnieje wiele różnych rodzajów informacji, które możesz udostępniać swoim odbiorcom. Obejmują one:

 • Fakty: obejmuje to statystyki, badania i inne fakty na dany temat.
 • Ekspertyza: obejmuje wiedzę specjalistyczną autora lub osoby odpowiedzialnej za omawiane treści lub firmę.
 • Opinia: obejmuje osobistą opinię na dany temat, pozytywną lub negatywną.
 • Zalecenia: obejmują porady, jak zrobić coś lepiej, na przykład jak ugotować jajko lub jaki rodzaj jedzenia jest najlepszy do utraty wagi.
 • Wiadomości: obejmuje to niedawne wydarzenia, które mogą być istotne dla odbiorców, takie jak nowe przepisy lub przejęcia nowych firm.

 

Wybór kanałów medialnych dla Twojej strategii content marketingowej

Kanały mediowe to forma marketingu wykorzystywana do dotarcia do potencjalnych klientów. Są to kanały, którymi Twoje treści do nich docierają. Istnieją dwa rodzaje kanałów medialnych: cyfrowe i drukowane. Kanały mediów cyfrowych obejmują strony internetowe, media społecznościowe, marketing e-mailowy, marketing wideo i marketing mobilny. Drukowane kanały medialne obejmują reklamy telewizyjne, reklamy radiowe, billboardy, reklamy prasowe i reklamy w czasopismach.

 

Rola treści w pozycjonowaniu stron internetowych: co musisz wiedzieć?

Treść jest podstawą każdej strategii SEO – pozycjonowanie Wrocław. To on napędza Twoje rankingi, kształtuje Twoją markę i wpływa na Twoich klientów. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, co musisz zrobić, aby tworzyć wysokiej jakości treści, które będą zarówno skuteczne, jak i skuteczne. Pierwszym krokiem jest zrozumienie, co składa się na dobre treści i dlaczego ma to znaczenie dla SEO. Drugim jest zrozumienie, jak ją stworzyć – od początku do końca – tak, abyś mógł konsekwentnie tworzyć świetne treści, które pomogą zwiększyć ruch, konwersje i rozwój Twojej firmy.

Dobra treść musi być:

 • Istotna
 • Angażująca
 • Informacyjna
 • Unikalna.

Treść jest najważniejszą częścią strony internetowej. To on napędza ruch, podnosi rankingi i buduje reputację. Celem treści na stronie internetowej może być wszystko, od edukacji odwiedzających po dostarczanie im informacji potrzebnych do podjęcia decyzji o zakupie. Treść powinna być odpowiednia i angażująca dla odwiedzającego. Powinien być również zoptymalizowany pod kątem wyszukiwarek i innych kanałów online, takich jak strony mediów społecznościowych, filmy z YouTube itp.

Źródło: https://mediaclick.pl/

Artykuł przypisany do: